KATEGORIA

RAJONI

“Nuk do lejojmë shtet të dytë serb brenda Kosovës”/ Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

TIRANË-Zv.kryeministrja e Kosovës ka deklaruar mbrëmjen e sotme se Asociacioni me Serbinë “ka vdekur”. Ajo tha në "Top Story" në Top Channel se tashmë...

Vuçiç: Do hetojmë vrasjen e policit në veri të Kosovës! Nuk duam luftë, shkaku i gjithë problemeve është Kurti

Serbia do të hetojë ngjarjet që çuan në një përleshje me armë në një manastir në veri të Kosovës, për të cilin Prishtina ka...

Rama propozoi që KFOR-i të kontrollojë veriun, Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur lidhur me propozimin e kryeministrit shqiptar Edi Rama që KFOR-i të marrë kontrollin e veriut të Kosovës. Kurti,...

Po nderon terroristët e vrarë, DASH “godet” Serbinë: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

Deputeti shqiptar në Serbi: Vuçiç mund të hakmerret ndaj shqiptarëve të Luginës së Preshevës

SERBI- Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PVD) në Serbi, Shaip Kamberi njëkohësisht deputeti i vetëm shqiptar në parlamentin serb, ka thënë se pas...

LAJM I FUNDIT/ Gjendet i vdekur një shqiptar në Serbi, pritet riatdhesimi në Kosovë

Gjendet i vdekur një shqiptar në Serbi. “Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka udhëzuar Zyrën Ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Serbi që...

Rama dhe Vuçiç në të njejtën linjë, kërkojnë që KFOR të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

TIRANË- Vrasja e policit shqiptar Afrim Bunjaku në veri të Kosovës disa ditë më parë, ka bërë që tensionet mes Prishtinës zyrtare dhe Beogradit...

Mbanin peng emigrantët, ndalohen në Kostur të Greqisë 18 persona

18 persona, që dyshohet se mbanin peng emigrantët, janë ndaluar në Kostur të Greqisë, pas informacionit të marrë nga autoritetet shqiptare. Policia Shqiptare u ka...

Sulmi në veri/ “Jemi para derdhjes së gjakut të pafajshëm”, Rama: Ulja e flamurit serb në gjysmë shtizë, karshillëk ilegal

Kryeministri Edi Rama në një komunikim me gazetarët u ndal te situata e krijuar në veri të Kosovës. Sipas kryeministrit Rama, Serbia nuk u...

Vjosa Osmani kërkon që Asociacioni të bëhet me SHBA-në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Lajmet e fundit