KATEGORIA

LIFESTYLE

Ja me kë po i kalon Beniada Nishani pushimet në Dubai!

Beniada Nishani ishte një nga finalistet e ‘BBV’ dhe një nga personazhet më të dashura për publikun. Pas mbarimit të kësaj eksperience ajo ka...

Djali që pëlqente kur ishte 16-vjeçe e telefonon në mes të natës, shkatërrohet martesa e lumtur. Elga fton burrin në emision, por ai nuk...

Një fotografi, të cilën ky njeri pa emër e mbante ende në celularin e tij për të shantazhuar Eglën dhe ajo përpiqej të gjente...

Disa mënyra të thjeshta se si të përmirësoni kujtesën tuaj

Kujtesa është shumë interesante. Mekanizmat që nxisin kujtimet ose mësojmë gjëra që janë të paparashikueshëm dhe ndonjëherë nuk mund të shpjegohen. Harresa mund të...

3 shenjat e Horoskopit që mund t’ju tradhtojnë shumë lehtë dhe pakuptuar

Edhe nëse nuk kënaqen duke pasur vëmendjen dhe admirimin e vetëm një personi, apo sepse vazhdimisht kanë nevojë për aventura të reja dhe mërziten...

Mësoni arsyet pse djersitni gjatë natës edhe në dimër

Ditët e nxehta të verës shpesh shkaktojnë djersitje të bollshme para gjumit, veçanërisht nëse nuk ka ajër të kondicionuar ose ventilator në shtëpi. Megjithatë, nëse...

Efektet në shëndet nëse hani darkë vonë

Angazhimet e ndryshme shoqërore e familjare por edhe oraret e tejzgjatura të punës janë disa ndër faktorët që detyrojnë njerëzit ta shtyjnë darkën në...

Tre tiparet që trashëgojnë fëmijët nga baballarët e tyre

Shpesh pyesim veten nëse prindërit i transferojnë në të njëjtën masë karakteristikat e tyre fizike dhe psikologjike te fëmija. Shumë besojnë se ne trashëgojmë gjysmën...

Arsyet se përse duhet të konsumoni bajame çdo mëngjes

Bajamet janë të mbushura me vitamina, minerale, proteina, fibra, yndyrna të shëndetshme, magnez, vitaminë E dhe antioksidantë të tjerë thelbësorë. Ato janë të gjithanshme dhe...

Sabiani ndahet nga bashkëshortja, pse mori fund marrëdhënia e çiftit? Lidhja me grimieren dhe ardhja në jetë e djalit të tyre

TIRANË- Që pas daljes së tij nga “Big Brother”, jeta ka rezervuar dinamika të ndryshme për Sabianin. Artisti ka vijuar të ketë disa projekte...

Disa këshilla për një jetë më të lumtur

Franca ka një histori të gjatë të kulturës së pasur, pastave të shijshme, veshjeve elegante dhe arkitekturës madhështore… lista është e pafundme. Por ndoshta...

Lajmet e fundit