Politike

MarketingOpinion

Aktualitet

Raportimi i të gjitha lajmeve të aktualitetit nga Elbasani dhe vendi

Sociale

Elbasani
qarku

Librazhd, tregtarët: Fitojmë 100 lekë në ditë, shteti të na ndihmojë

Librazhdi si shumë bashki të tjera në vend, vuan një nivel të lartë papunësie. Ky fakt reflektohet edhe në nivelin e shpenzimeve që bëjnë...

Dedikimi i Shefit të Repartit Zjarrfikës Gramsh, Ilir Llapushi, me rastin e 4 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Zjarrfikësve

4-Maji është Dita Ndërkombëtare e Zjarrfikësve dhe Shpëtimit. Kjo ditë kremtohet në të gjithë botën. Profesion i vështirë dhe me mjaft rreziqe, që para...

‘Pushtimi i heshtur’ i HEC-eve: Pasoja të shumëfishta mbi komunitetet lokale

Koncesionet e mbi 80 hidrocentraleve në qarkun e Elbasanit dhe veçanërisht në Librazhd kanë vështirësuar jetën e banorëve dhe kanë thelluar konfliktet e komuniteteve...

Biznes

Bota & Rajoni

Teksa e gjithë bota i ka sytë nga qielli për të parë se ku do të bjerë raketa kineze "Mars Long Long 5B", mësohet se ajo ka hyrë në...

Shqipëria

Video news

EXTRA

SPORT
SPORT

Grushte dhe shqelma, Tirana fiton mes tensionit, ja kush ngjitet i treti

Tirana ka marrë tre pikë me shumë vlera kundër Kastriotit, falë një goli të Hoxhallarit që shkaktoi edhe shumë tension për shkak se në...

Neymar thyen sërish zemrat e tifozëve të Barcelonës

  PSG ka konfirmuar se Neymar do vazhdojë kontratën e tij me klubin deri në vitin 2025. Gjatë ditës ishte folur shumë se klubi dhe braziliani...

your story

Lifestyle

Top- Ten

SHENDETI

Horoskopi

Showbiz

Hi-tech