Politike

Kandidimi i Çomos dhe Bozos për PS, Preç Zogaj: “Parlamenti nuk është tabelë nderi”

Publicisti dhe gazetari i njohur, Preç Zogaj në një intervistë ka komentuar ftesën që i bëri kryeministri Edi Rama inxhinieres Luljeta Bozo dhe mjekes...

Agim Hoxha, kryetari i ri i FRD-së Tiranë

Deklaratë për mediat Sot, më datë 5 mars 2021 u mbajt mbledhja e Asamblesë Kombëtare të FRD-së, për miratimin e marrëveshjes politike të koalicionit me...

Bardhi me pamjet nga tregu industrial në Elbasan/Më 25 prill, ulim qepenat e politikanëve mashtrues

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherësh drejtues politik i të djathtëve në qarkun e Elbasanit ka publikuar pamje nga tregu industrial pranë Kryqëzimit...

Katër mandate në parlament, 16 vjet si depuet / SADRI ABAZI nuk do të jetë më në listën e PS

Njeriu që ka qenë ulur në karrigen e parlamentarit për më shumë vite, është Sadri Abazi. Katër mandate të marra prej tij, me një...

Rama e fton të kandidojë si deputete, Luljeta Bozo jep vendimin e saj

Kryeministri Edi Rama i ka bërë ftesë inxhinieres së njohur Luljeta Bozo për të kandiduar si deputete nën siglën e PS-së në zgjedhjet e...

Kryesore

Marketing


Opinion

Aktualitet

Raportimi i të gjitha lajmeve të aktualitetit nga Elbasani dhe vendi

Kandidimi i Çomos dhe Bozos për PS, Preç Zogaj: “Parlamenti nuk është tabelë nderi”

Publicisti dhe gazetari i njohur, Preç Zogaj në një intervistë ka komentuar ftesën që i bëri kryeministri Edi Rama inxhinieres Luljeta Bozo dhe mjekes...

Zjarrë tek dyqani i enëve të kuzhinës rezikohet dhe një shtëpi ngjitur

Një dyqan për tegtimin e enëve të kuzhinës është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, në zonën e Xhamllikut, në Tiranë. Paraprakisht, bëhet me dije...

LAJM I FUNDIT/ Covid shkakton një tjetër tragjedi, shuan familjen në Rubik

COVID-19 ka shkaktuar tragjedi në familjen Cara në Rubik. Brenda një jave sëmundja i ka marrë jetën kryefamiljarit Hamit Cara, bashkëshortes së tij Dushe...

LAJM I FUNDIT/ Rëndohet bilanci, shkon në 2 numri i viktimave nga aksidenti në Rrogozhinë

Ka shkuar në dy numri i viktimave nga aksidenti i ndodhur mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë, si pasojë e përplasjes së tre automjeteve. Mësohet se...

Aksidenti i trefishtë në Rrogozhinë, vdes në vend një prej drejtuesve të mjeteve

Policia ka dhënë njoftimin zyrtar për aksidentin që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Rrogozhinë, ku si pasojë e...

Sociale

Elbasani
qarku

Aksident në aksin Librazhd-Elbasan, shoferi hidhet jashtë para rrokullisjes së mjetit në përrua

Në aksin e rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan një automjet si pasojë e qarkullimit me shpejtësi tej normave të lejuara ka dalë nga rruga dhe ka...

Ndahet nga jeta prej Covid mjeku i njohur nga Librazhdi. Kolegët: “Do ta kujtojmë buzëqeshjen e tij gjithmonë”

  Mjeku i njohur, Gjergji Dhono, është ndarë nga jeta. Ai njihej si një ndër mjekët më të njohur në Librazhd e më gjërë. Lajmin e...

Si po e përballon spitali Gramsh situatën nga Covid-19

Spitali i Gramshit, prej vitesh vuan mungesën e mjekëve specialistë. Në një vëzhgim të bërë nga InfoWebTV në spitalin e Gramshit gjendja e Covid-19 monitorohet...

Biznes

Bota & Rajoni

Një zhytës në Florida ka bërë një zbulim të pazakontë në ujërat pranë ishujve tropikalë, Florida Keys. Ai ka gjetur kokainë në vlerë 1.5 milionë dollarë teksa notonte dhe ua...

Burg për mësuesen që kreu marrëdhënie seksuale me 15-vjeçarin

Një mësuese është dënuar me 6 vite burg, pasi akuzohet se kreu marrëdhënie seksuale me një djalë 15 vjeç, të cilin e njohu përmes...

Vret shqiptarin dhe i plagos të vëllain, gjykata shpall të pafajshëm arabin

Ahmad El-Chakik, burri arab që qëlloi me armë ndaj dy vëllezërve shqiptarë, ku njëri prej tyre vdiq, u shpall i pafajshëm nga Gjykata Supreme...

Vajza e Adem Jasharit /Jam bijë e Kosovës

Sot në Prekaz shënohet 23-vjetori i rënjes së familjes së heroit Adem Jashari për çlirimin e Kosovës. Një video e veçantë e vajzës së Adem...

Shqipëria

Video news

EXTRA

E rrallë/ Furra i djeg të gjithë shtëpinë, vetëm byrekun jo

Shtëpia e një çifti kroat është shkrumbuar nga zjarri që u shkaktua nga një defet elektrik në furrë, por, byreku që ishte në këtë...

Najada Çomo lë pacientët /Tani që kalova me Rilindjen i bëra flokët mavi

Vendimi i çuditshëm i një mjeke, aq më tepër shefe e Infektivit në kulmin e pandemisë Covid 19 për t’u angazhuar në fushatën elektorale,...

Bleu telefonin online, nuk do ta besoni çfarë i erdhi në kuti

Një grua ka paguar 1,500 dollarë pasi kishte porositur celularin e fundit iPhone 12, por u shokua kur i erdhi porosia, sepse ishte vetëm...

Jeton prej 20 vitesh në Itali, shqiptari nuk merr dot letrat. Arsyeja do iu habisë

Një 40-vjeçar shqiptar e siguron jetesën duke luajtur poker, por nuk mund të marrë shtetësinë italiane edhe pse jeton në Itali prej 20 vjetësh,...

SPORT
SPORT

Basketbollistja e njohur i jep gji fëmijës gjatë ndeshjes

Antonella Gonzalez, basketbollistja e njohur u shfaq duke ushqyer me gji vajzën e saj 11-muajshe, ndërsa ishte duke u zhvilluar ndeshja në Divizionin e Parë Argjentinas. Përmes një postimi, Gonzalez...

Lojërat Olimpike të Tokios shtojnë 12 gra në bordin ekzekutiv në shenjë të barazisë gjinore

Olimpiada e Tokios ka bërë një gjest simbolik drejt barazisë gjinore duke emëruar 12 gra në bordin ekzekutiv të trupës, i cili tani do...

U arrestua pas sherrit me të dashurën, jepet vendimi final për Solomon

Prej ditësh ish-sulmuesi i Partizanit, Theophilius Solomon vazhdon të jetë i arrestuar për shkak të një sherri me të dashurën e tij. Kjo e...

your story

Lifestyle

Top- Ten

Shendeti

Horoskopi

Showbiz

Hi-tech

Stafi ynë

Anisa Bahiti

Drejtor

Email: anisabahiti@gmail.com
Cel: +355692098209

Fatos Salliu

Kryeredaktor

Email: fatossalliu@infoelbasani.com Cel: +355692098209

Besnik Ademi

Drejtor fotografie

Email: besnikademi@infoelbasani.com
Cel: +355692098209

Besiana Biçaku

Gazetare

Email: besianabicaku13@gmail.com
Cel: +355 69 440 5556