KATEGORIA

BOTA

Vuçiç: Do hetojmë vrasjen e policit në veri të Kosovës! Nuk duam luftë, shkaku i gjithë problemeve është Kurti

Serbia do të hetojë ngjarjet që çuan në një përleshje me armë në një manastir në veri të Kosovës, për të cilin Prishtina ka...

Rama propozoi që KFOR-i të kontrollojë veriun, Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur lidhur me propozimin e kryeministrit shqiptar Edi Rama që KFOR-i të marrë kontrollin e veriut të Kosovës. Kurti,...

Moment dramatik/ I bastisën fermën e kanabisit, i dyshuari shqiptar kërcen me pantofla nëpër çati për t’i shpëtuar Policisë

Një kriminel i dyshuar shqiptar u përpoq të kapërcente çatinë i veshur me pantofla, në përpjekje për t’i shpëtuar policisë që po bastiste një...

Po nderon terroristët e vrarë, DASH “godet” Serbinë: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

U vetëshpall Republikë/ Nagorno-Karabakh nuk do të ekzistojë më vitin e ardhshëm, ja pse ndodhi

AZERBAJXHAN- Republika e vetëshpallur e Nagorno-Karabakut nuk do të ekzistojë duke nisur nga viti i ardhshëm pasi udhëheqësi i saj nënshkroi një dekret për...

Deputeti shqiptar në Serbi: Vuçiç mund të hakmerret ndaj shqiptarëve të Luginës së Preshevës

SERBI- Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PVD) në Serbi, Shaip Kamberi njëkohësisht deputeti i vetëm shqiptar në parlamentin serb, ka thënë se pas...

LAJM I FUNDIT/ Gjendet i vdekur një shqiptar në Serbi, pritet riatdhesimi në Kosovë

Gjendet i vdekur një shqiptar në Serbi. “Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka udhëzuar Zyrën Ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Serbi që...

Rama dhe Vuçiç në të njejtën linjë, kërkojnë që KFOR të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

TIRANË- Vrasja e policit shqiptar Afrim Bunjaku në veri të Kosovës disa ditë më parë, ka bërë që tensionet mes Prishtinës zyrtare dhe Beogradit...

Vuçiç kërkon tërheqjen e Policisë nga Veriu i Kosovës: Jemi të gatshëm të punojmë për të vazhduar dialogun

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, bëri thirrje për tërheqjen e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga veriu i Kosovës. Kjo thirrje e liderit serb vjen...

Hetimet ndaj Presidentit Biden, seancë e parë dëgjimore në Kongres

Komisioni për Mbikëqyrje e Llogaridhënie i Dhomën së Përfaqësuesve po zhvillon sot seancën e parë, si pjesë e një hetimi që synon nisjen e...

Lajmet e fundit