KATEGORIA

KRYEFAQJA

Mbyllet rrugëtimi i Shqipërisë në “Euro 2024”

Në futboll vetëm zemra nuk mjafton, por Shqipëria del me kokën lart nga ky Evropian ku fati i kuqezinjve ishte i shkruar që në...

Spanja e mbyll me avantazh ndaj Shqipërisë pjesën e parë

Formacioni: SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ajeti, Gjimshiti (C), Mitaj, Asllani, Ramadani, Laçi, Asani, Bajrami, Manaj. SPANJA (4-3-3): Raya; Jesus Navas, Vivian, Laporte, Grimaldo; Merino, Zubimendi, Olmo; Ferran...

Mbytet një person në plazhin e Velipojës, uji e nxjerr në breg të detit

Një person rreth moshës 70-vjeçare është mbytur në plazhin e Velipojës. Ai ka humbur jetën teksa po lahej në Velipojë. 70-vjeçarin, shtetas malazez, e ka...

Arrestimi i policit/ Tiranë, i kërkoi “kafe” qytetarit për t’i zgjidhur kallëzimin

Pas arrestimit të oficerit të krimeve në komisartiatin nr.4, është zbuluar edhe skema që Kastriot Palushi kishte përdorur për të zhvatur nga një qytetar...

Gjykata e Apelit dënon me 4 vite e 6 muaj burg për Safet Gjicin. Ndryshon akuza për Alma Kaçin

TIRANA- Gykata e Posaçme e Apelit ka prishur vendimin e shkallës së parë për Safet Gjicin, duke e dënuar përfundimisht me 4 vite e...

Dalin rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë (Njihu me notën që more)

Kanë dalë përgjigjet e provimit të Gjuhës dhe Letërsisë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsimit Ogerta Manastirliu. Në një postim në rrjetin social...

Saimir Tahiri paraqitet në SPAK për hetim pasuror!

Me xhaketë bezhë, me syze dhe një shishe ujë në dorë ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri hyri në ambientet e Prokurorisë së Posaçme...

Ndërron jetë në plazhin e Spillesë një burrë

Durrës- Ndërron jetë në plazhin e Spillesë një burrë. 66 vjeçar humbi jetën sapo ra në kontakt me ujin në det. “Rreth orës 12:40, në Spille,...

Në 1 Korrik nis zbatimi i marrëveshjes Shqipëri-Itai për pensionet. Çfarë duhet të dinë emigrantët?

Prej muajit Korrik, emigrantët shqiptarë në Itali do të përfitojnë nga zbatimi i marrëveshjes së nënshkruar midis vendit tonë dhe shtetit italian mbi njohjen...

Elbasan/ Zbulohet plantacion kanabisi në Bodin, arrestohet 44 vjeçari. Procedohet kryetari i fshatit dhe xhaxhai i të riut

Elbasan/Vijon megaoperacioni policor anticannabis, i koduar “Territor i pastër”. Goditet një rast i kultivimit të bimëve narkotike, në fshatin Bodin. Identifikohet dhe vihet në pranga autori...

Lajmet e fundit