KATEGORIA

VIDEO NEWS

Qytetarët flasin për qetësinë dhe rendin në Elbasan

Elbasani eshte cilesuar si djepi i arsimit dhe i kultures e keshtu ka qene nder vite, por me ngjarket e ndodhura se fundmi opinioni...

Elbasan/Një nga lagjet kryesore, prej vitesh pa asnjë investim

Lagja Beqir Dardha është një nga lagjet më kryesore të qytetit të Elbasanit. Kjo lagje prej vitesh nuk ka pasur asnjë investim në infrastrukturë....

Ndiqni në kohë reale “itinerarin” e raketës kineze. U filmua përtej Adriatikut. Ushtria amerikane tregon vendin ku do bjerë (Video direkt nga kozmosi)

Humbja e kontrollit të një rakete kineze e lëshuar në hapësirë pak ditë më parë, ka ngjallur shqetësime tek shumë njerëz, ku në "zonën...

Elbasan, Bazilika pa investim prej më shumë se një dekade

E zbuluar 10 vite më parë, me premtime të vazhdueshme nga Ministria e kultures, Instituti Arkeologjik dhe ai i Monumenteve, Bazilika e Bezistanit mbetet...

Librazhd, tregtarët: Fitojmë 100 lekë në ditë, shteti të na ndihmojë

Librazhdi si shumë bashki të tjera në vend, vuan një nivel të lartë papunësie. Ky fakt reflektohet edhe në nivelin e shpenzimeve që bëjnë...

Balla: “Çdo lloj kallëzimi i kryer në SPAK duhet hetuar me shumë seriozitet dhe rezultatet duhen pritur nga të gjithë”

Taulant Balla për Ditën e Dëshmorëve: "Nga Elbasani ju uroj te gjithe shqiptareve gezuar diten e deshmoreve. Lavdi perhere gjakut te derdhur per lirine e...

Pandemia/ Ulen infektimet, qytetarët pro dhe kundër masave mbrojtëse

Ndonëse pandemia nuk është zhdukur dhe mbetet ende një rrezik potencial, mjaft qytetarë në Elbasan kanë lënë menjanë masat anticovid dhe bëjnë një jetë...

“Debati konstruktiv” investim për përmirësimin e njohurive të nxënësve

Zhvillimi i mendimit kritik tek nxënësit e shkollave 9-vjeçare është investimi më i ri ku do të angazhohet organizata LIBURNETIK. Nxënësit e shkollës 9-vjeçare...

Dita Botërore e Shtypit, flasin qytetarë e gazetarë

Media eshte kthyer ne nje nga mjetet me te rendesishme per kerkimin e informacionit, pasi transmeton per cdo ndodhi zerin e qytetareve pa e...

Pandemia/ Rikthehen turistët në Elbasan

Zona e Elbasanit shquhet per potencialin turistik. Natyra është treguar zemërgjerë duke dhuruar bukuri që mahnisin, ndërkohë historia dhe kultura si dhe mikëpritja elbasanase...

Lajmet e fundit