- Advertisement -spot_img

TAG

Afganistan

(Video) Talebanët duke fluturuar me helikopterët amerikan pas ikjes së tyre nga Kabuli

Talebanët me sa duket po gëzojnë forcën e tyre të re ajrore në qiell mbi Afganistan, me video në internet që supozon të tregojë...

Video shokuese nga Afganistani, talebanët “shëtisin” një burrë duke e varur në helikopter

Incidente tronditëse vazhdojnë të ndodhin në Afganistanin kontrolluar nga talebanët pasi grupi kryengritës kapi vendin në fillim të këtij muaji. Në incidentin e fundit...

Familjarët e ushtarëve të vrarë në Afganistan të tërbuar ndaj Biden: Shpresoj të digjesh në ferr

Disa nga familjarët e 13 ushtarakëve të vrarë në Afganistan nuk e kanë mbajtur dot tërbimin ndaj presidentit Joe Biden gjatë ceremonisë së të...

“Talibanët sinonim i frikës”/ Gazetari lexon lajmet i tmerruar, talebanët qëndrojnë të armatosur prapa tij (Video)

Pamje të pazakonta vinin sot në dukje nga Afganistani, teksa një gazetar lajmesh dukshëm i tmerruar, lexonte lajmet i rrethuar nga ata që dukeshin...

“Puna është punë”, ish ministri afgan shpërndan pica në Gjermani

Dikur, në Afganistan ishte ministër. Sot në Gjermani, punon si shpërndarës ushqimi: 6 ditë gjatë javës, 10 orë në fundjavë. Me veshjen e tij ngjyrë...

Video-Lajm/ Ja si festojnë talebanët pas largimit të avionit të fundit amerikan nga Afganistani

Talibanët kanë marrë nën kontroll aeroportin e Kabulit që prej mëngjesit të sotëm dhe kanë kontrollin e plotë që në momentin kur avioni i...

Sulmet në aeroportin e Kabulit, Pentagoni: Kërcënimi mbetet ende aktiv

Kërcënimi mbetet ende real. Është aktiv dhe në shumicën e rasteve mbetet ende specifik”. Kështu është shprehur sekretari i shtypit i Pentagonit John Kirby...

Droni parandalon sulmin në Kabul, hedh në erë makinën me kamikazë

Zyrtarët amerikanë thonë se një dron ka goditur një automjet me “kamikazë të shumtë vetëvrasës” gjatë rrugës për në aeroportin e Kabulit. Kërcënimi besohet...

Tragjike! Ndërron jetë në Kabul ushtarja amerikane, e cila javë më parë ndau fotografinë duke ndihmuar foshnjat afgane

Një rreshtere detare nga Roseville ishte mes 13 anëtarëve të shërbimit ushtarak amerikan dhe dhjetëra afganë që u vranë të enjten pas një sulmi...

Rama: Arrin në 457 numri i afganëve që shpërngulen nga lufta dhe mikpriten në Shqipërinë e besës

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ka arritur në 457 numri i afganëve që janë strehuar në Shqipëri deri më tani. Rama shprehet se ata...

Latest news

- Advertisement -spot_img