- Advertisement -spot_img

TAG

Afganistan

Ekipi vaksinimit sulmohet nga grupi i armatosur, humbin jetën 5 persona

Njerëz të armatosur sulmuan këtë të martë një makinë me ekipe vaksinimi kundër poliomelitit në Afganistanin lindor, duke vrarë të paktën pesë anëtarë të...

Telebanët shtojnë sulmet/ Bomba në shkollën e femrave shkakton 68 të vdekur dhe 165 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në një shkollë vajzash në Kabul të Afganistanit ku të paktën 68 persona ndërruan jetë, ndërsa 165 të...

Tërheqja e trupave nga Afganistani, zyrtari i lartë amerikan paralajmëron: Beteja e ardhshme do të jetë …

  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha se Shtetet e Bashkuara duhet të përgatiten për një konflikt të mundshëm në të ardhmen që do...

Pas 20 vjetësh, zyrtarisht nis tërheqja e trupave të NATO-s nga Afganistani

Pas gati 20 vjetëve, Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja nisin të shtunën zyrtarisht tërheqjen e trupave të tyre nga Afganistani, duke e lënë këtë...

Latest news

- Advertisement -spot_img