- Advertisement -spot_img

TAG

afrikë

Statuja dhe anije historike, në Afrikë pritet të hapet muzeu nënujor (Foto)

Muzeu nënujor pritet të hapet në kontinentin afrikan, më saktësisht në brigjet e Kenias. Kjo është raportuar nga revista e Afrikës së Jugut “The Continent”....

Shifra të frikshme/ Numri i rasteve me Covid-19 në Afrikë arrin 7.7 milionë

Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirusi ka shkuar në rreth 7,7 milionë në Afrikë. Ndërkaq, numri i viktimave në të gjithë kontinentin ka arritur...

Ish-kryeministri britanik akuza të forta ndaj BE-së: 10 milionë vaksina u prodhuan në Afrikë dhe të gjitha erdhën në Evropë

Ish -kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Gordon Brown ka akuzuar BE-në për një qasje të pabarabartë në furnizimin e vaksinave Covid-19. Ai i ka bërë...

Minatorët zbulojnë diamantin me vlerën marramendëse

Një diamant i madh më shumë se 1.000 karat, i cili mund të jetë i treti më i madhi në histori i nxjerrë nga...

E paprecedentë, persona të armatosur ndalojnë kombëtaren e futbollit

FIFA dhe CONCACAF kanë marrë një lajm jo të mirë, pasi kombëtarja e Belize është ndalur nga persona të armatosur teksa udhëtonin me autobus...

Latest news

- Advertisement -spot_img