- Advertisement -spot_img

TAG

Akullnaja

Grenlandë/ Temperaturat e larta, shkrinë 22 gigatonë akull në një ditë

Ndërsa ndryshimi i klimës po nxit temperaturat e larta në të gjithë Arktikun, Grenlanda humbi një sasi të madhe akulli të mërkurën, shkrirja e...

Planeti ynë në rrezik/Shkrirja e akujve kërcënon miliona jetë njerëzish

Një numër në rritje personash kërcënohen nga përmbytjet, të shkaktuara nga shkrirja e liqeneve të ngrira. Shkencëtarët kanë paralajmëruar se ndërsa planeti ngrohet dhe akullnajat...

Latest news

- Advertisement -spot_img