- Advertisement -spot_img

TAG

Aleksander Lukashenko

“Mbytuni në sanksionet tuaja, qenër amerikanë”, Lukashenko revoltohet pas pyetjes së gazetares

Në një konferencë të rrallë për shtyp Presidenti i Bjellorusisë Aleksander Lukashenko tha se Britania mund të shkojë të “mbytet” në sanksionet që ka...

SHBA vendos sanksione ndaj Bjellorusisë për marrjen peng të avionit dhe arrestimin e gazetarit

  Shtetet e Bashkuara do të vendosin masa ndëshkimore ndaj regjimit autoritar të presidentit të të Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko, i cili u takua me udhëheqësin...

Latest news

- Advertisement -spot_img