- Advertisement -spot_img

TAG

ambasada amerikane

Zgjedhjet/ SHBA: Do monitorojmë votimin dhe numërimin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka reaguar një ditë para zgjedhjeve në Shqipëri, duke theksuar se është gati të drejtohet në të...

Ambasada Amerikane i përgjigjet Prokurorisë në lidhje me kërkesën për Tom Doshin

Ambasada Amerikane i kthen përgjigje Prokuorisë së Përgjithshme në lidhje me Tom Doshin. Shkresa zyrtare e ambasadës në përgjigje të pyetjes së bërë nga Prokurororisë...

Ambasada e SHBA dhe BE urojnë Pashkët: Sjelltë paqe, shëndet dhe shumë optimizëm!

Ambasadat e SHBA dhe BE në Tiranë kanë uruar të gjithë besimtarët katolikë për Pashkët. Në mesazhet e tyre në rrjetet sociale, ambasadat e dy...

Prokuroria kërkon informacion për rikandidimin e Doshit

Në Shqipëri, Prokuroria e Përgjithshme i tha sot Zërit të Amerikës, se i është drejtuar zyrtarisht ambasadës amerikane për të kërkuar informacion mbi deputetin...

Lotaria Amerikane, ambasada jep udhëzimet për qytetarët shqiptarë

Ambasada e SHBA-së ka dhënë sqarime në ditën e sotme rreth mënyrës se si personat që duan të përjrtojnë ëndrrën amerikane, të aplikojnë për...

Latest news

- Advertisement -spot_img