- Advertisement -spot_img

TAG

amerika

SHBA i vihet pas raketës hapësinore kineze të dalë nga kontrolli. Bota në alarm

Komanda e Forcës Hapësinore të SHBA-së njoftoi se po ndjek itinerarin e një raketë hapësinore që i përket Kinës, e cila ka dalë nga...

SHBA-Kinë, zotohen të luftojnë kundër ndryshimeve klimatike

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kina janë zotuar të luftojnë kundër ndryshimeve klimatike në linjë me Marrëveshjen e Parisit për Klimën. Dy vendet...

Amerika kundër “pasaportës së vaksinimit”, ja cila është arsyeja

Administrata e Presidentit Joe Biden ka thënë se nuk do të përfshihet në sistemin kombëtar për “pasaportën e vaksinimit”, duke ia kaluar barrën kompanive...

Vendoset radari amerikan në vend/ Qielli shqiptar i mbrojtur

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shkruar një postim në rrjetin e saj Facebook se në malin e Midës është ndërtuar një radar, që...

Latest news

- Advertisement -spot_img