- Advertisement -spot_img

TAG

anija

Mbahet ‘peng’ anija që bllokoi kanalin e Suezit, ja çfarë i kërkojnë

Egjipti po kërkon 900 milionë dollarë dëmshpërblim pas bllokimit të Kanalit të Suezit në fund të muajit mars dhe anija kontejner që e shkaktoi...

Pasojat fatale e miljarda dollarëshe që solli bllokimi i kanalit të Suezit

Edhe pse Ever Given sërish mund të lëvizë, tregtia botërore do t’i ndjejë gjatë pasojat e bllokimit të Kanalit të Suezit. Zinxhirët e furnizimit...

Bota merr frymë lirisht/ Anija “Ever Given” nis zhvendosjen drejt bregut, zhbllokohet qarkullimi në kanalin e Suezit

Anija e madhe me kontejnerë “Ever Given”që u bllokua të martën në kanalin e Suezit është zhvendosur. Videoja e postuar në mediat sociale të...

Shpresë për lëvizjen e anijes së bllokuar në kanalin e Suezit

Prej ditësh anija e mallrave „Ever Given“ ka bllokuar kanalin e Suezit. Tashmë sipërmarrja e lundrimeve detare GAC njofton për përparim në shmangien e...

Incident në det, anija tregtare shqiptare përplaset me peshkarexhën italiane

Incident në det, anija tregtare shqiptare përplaset me peshkarexhën italiane Një anije tregtare shqiptare dhe një peshkarexhë italiane janë përplasur me njëra-tjetrën mëngjesin e djeshëm...

Latest news

- Advertisement -spot_img