- Advertisement -spot_img

TAG

Berlin

Sulm me armë në Gjermani, 4 të lënduar, autori ia mbath nga vendngjarja

Një sulm me armë zjarri është regjistruar pasditen e sotme në Berlin. Sipas mediave gjermane ngjarja ndodhi në një parking dyqanesh. Katër persona kanë mbetur...

Lëndohen 60 policë. Kaos në një lagje të Berlinit

Policia dhe zjarrfikësit në Berlin gjetën veten mes grupeve të ashtuquajtura “mbledhës të majtë” që kishin uzurpuar një kompleks apartamentesh të vendosur në Rigaer...

Berlini ndërpret vaksinimin me AstraZeneca për gratë në moshën 55 vjeç

Berlin: Sërish ndërprerje pjesërisht e vaksinimeve me AstraZeneca. Spitalet e Berlinit vendosën përsëri të ndërpresin pjesërisht vaksinimet me vaksinat e kompanisë AstraZeneca. Klinikat shtetërore nuk do...

“Vazhdon të ketë raste tromboze”! Berlini ndërpret vaksinimi me AstraZeneca për gratë në moshën 55 vjeç

Berlin: Sërish ndërprerje pjesërisht e vaksinimeve me AstraZeneca. Spitalet e Berlinit vendosën përsëri të ndërpresin pjesërisht vaksinimet me vaksinat e kompanisë AstraZeneca. Klinikat shtetërore nuk do...

Latest news

- Advertisement -spot_img