- Advertisement -spot_img

TAG

blerje votash

1 mijë euro për familje/ PD nxjerr emrat, si u përfshinë në blerjen e votave kandidatët, Kush i ndante rolet (EMRAT)

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, BELIND KËLLIÇI Skema kriminale e blerjes së votës nga aleanca Rama-Doshi-Rakipi ka qenë kapilare, në të gjithë vendin. Qarku i Durrësit, ku...

Kërcënuan me jetë personin që filmoi dëshminë për blerjen e votave, caktohet masa e arrestit për katër persona (Emrat + Detaje)

  Dhunuan dhe kanosen me jete Ylli Kacolin, pasi filmoi nje person qe deklaronte se ishin blere votat ne favor te Partise Socialiste. Gjykata e...

I publikuan videon ku aludohej se blinte vota, reagon Vokshi

  Kandidatja e Partisë Demokratike për qarkun e Tiranës, ka reaguar pas publikimit të një video-je në emisionin "Fiks Fare" ku aludohej se ajo po...

Arrestimet në Dibër për blerje votash, Rama: Njerëz pa lidhje me ne, duan të…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pak pasi Shtabi Elektoral i Partisë Socialiste Dibër deklaroi se personi u kap në Dibër me dyshimin se po...

Krimet zgjedhore dhe blerja e votave, SPAK jep njoftimin, sa raste janë referuar

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Maqellarë/Përsëritet ngjarja,opozita ndalon makinën që dyshohej se blinte vota

Një tjetër përplasje mes përfaqësuese të opozitës dhe mazhorancës ka ndodhur ditën e sotme në Maqellarë. Luan Haka, kandidat për deputet i Partisë Demokratike në...

Latest news

- Advertisement -spot_img