- Advertisement -spot_img

TAG

diplomat

Po ecte në rrugë, vdes papritur diplomati në Kosovë

Diplomati i Malit të Zi në Kosovë, Nikolla Ljuljduraj, ka ndërruar jetë pas një arresti kardiak teksa po ecte rrugës në kryeqytet, ku është...

Rusia reagon pas dëbimit të diplomatit të saj nga Shqipëria: Provokim, ky hap nuk do të mbetet pa përgjigje

  Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar ashpër për dëbimin e diplomatit Alexey Krivosheev për shkelje të masave antiCovid. Siç transmeton RIA, për Ministrinë e...

Dilte natën dhe… Shqipëria dëbon diplomatin rus

  Shqipëria ka shpallur “non grata” dhe ka dëbuar një diplomat rus në Tiranë. Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë njoftoi sot, se ka...

Latest news

- Advertisement -spot_img