- Advertisement -spot_img

TAG

Kenga Magjike 2021

“Më dhemb muzika!”, Ardit Gjebrea tregon zhgënjimin

Moderatori Ardit Gjebrea është shprehur i zhgënjyer në lidhje me prurjet në festivalin “Kënga Magjike”. I pranishëm në “E diela shqiptare”, në rubrikën “Post...

Alban Ramosaj fiton ‘Këngën Magjike’

Alban Ramosaj u shpall fitues i “Kënga Magjike” 2021 me këngën “Thikat e mia”, duke qëndruar në vendin e parë në në tri fazat...

Kush do arrijë ta marri kupën? Finalja e “Kënga Magjike 2021” mbahet sot

Sezoni i 22-të i festivalit është zhvilluar ndryshe nga çdo herë tjetër për shkak të pandemisë, dhe për shkak të situatës së krijuar nga...

“Kjo këngë ka një histori timen personale”, Flori dhe Klajdi rikthehen fuqishëm në “Kënga Magjike”

Me këngën “E para”, dy këngëtarët e dashur për publikun shqiptar, Klajdi Haruni dhe Flori Mumajesi kanë mbyllur fazën e parë të konkurimit në...

Latest news

- Advertisement -spot_img