- Advertisement -spot_img

TAG

Koreja e Veriut

Koreja e Veriut transmeton Lojërat Olimpike pasi mbaruan

Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut ka transmetuar mbulimin e tij të parë të Lojërave Olimpike të Tokios, dy ditë pas ceremonisë së mbylljes. Sipas...

Koreja e Veriut ndëshkime brutale për këdo që vesh xhinse dhe sheh filma të huaj

Koreja e Veriut i ka shpallur luftë xhinseve, filmave të huaj dhe zhargoneve; një ligj i ashpër i miratuar së fundi parashikon ndëshkime brutale...

“Bëre hapin e gabuar”: Korea e Veriut reagon ndaj kritikave të Biden

Një zyrtar i lartë i Koresë së Veriut tha se dënimi që i bëri presidenti amerikan, Joe Biden, lëshimit të fundit të raketave nga...

SHBA paralajmërohet nga Koreja e Veriut : Mund të përballeni me diçka që nuk është e mirë

Koreja e Veriut priste një tjetër reagim nga Shtetet e Bashkuara pas testit të fundit më raketa të vendit të izoluar komunist. Dënimi që i...

Latest news

- Advertisement -spot_img