- Advertisement -spot_img

TAG

kutite e votimit

Ankimimi i LSI/ KAS merr VENDIMIN: Do të hapen kutitë e 24 qendrave të votimit

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) ka marrë vendimin ditën e sotme që të hapen 24 kuti të materialeve zgjedhore sa i përket qarkut...

Korçë/ PD-LSI në avantazh, Sa kuti janë numëruar derimë tani

  Opozita është në avantazh në qarkun e Korçës, ku janë numëruar derimë tani 172 nga 427 qendra votimi. PS ka marrë derimë tani 23’880 vota,...

Mallakastër/ 10 qendra votimi nuk kanë dorëzuar kutitë

Kutitë e votimit të 10 qendrave nuk janë dorëzuar ende në KZAZ, për të nisur më pas numërimin. Në KZAZ-në 62, bashkia Mallakastër nuk ka...

Detaje të reja/ Me sëpatë në dorë, 37-vjeçari kërcënon komisionerët në qendrën e votimit, çfarë hodhi në kishën e fshatit

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë ditë zgjedhjesh në fshatin Agim të Fierit. Një 37-vjeçar, i identifikuar si Mikel Postolli, me një shishe molotov...

Mbyllet procesi i votimit/ Himarë,transportohen kutitë e votimit në KZAZ

Në qytetin e Himarës, në KZAZ-në me numër 88 kanë votuar 5775 votues nga 22.000 votues që supozohej të votonin ditën e sotme. Në këtë...

Latest news

- Advertisement -spot_img