- Advertisement -spot_img

TAG

mjeket

Vdiq pasi solli fëmijën në jetë, familjarët e 29-vjeçares denoncojnë mjekët

Një 29-vjeçare në Durrës ka ndërruar jetë ditën e djeshme, 5 ditë pasi solli fëmijën në jetë. Viktima është Ardita Muça nga Arapaj. Mësohet se...

Ky vend do të pezullojë me ligj mjekët dhe punonjësit shëndetësorë që nuk pranojnë të vaksinohen

Mjekët dhe punonjësit shëndetësorë, të cilët nuk janë vaksinuar do të pezullohen me ligj, është ky rregulli i vendosur së fundmi në Itali. “Ne kemi...

Foshnja vjen në jetë me lindje cezariane, doktorët i çajnë fytyrën me gërshërë

U deshën 13 qepje për të mbyllur të carën e thellë në faqen e majtë të një foshnjeje në Denver të Kolorados që erdhi...

Bujar Qamili tregon tmerrin e përjetuar: Mjekët detyroheshin të më lidhnin

Artisti i madh i muzikës popullore, Bujar Qamili, ka rrëfyer eksperiencën me COVID-19 pak muaj më parë. I ftuar në “Rudina”, Qamili është shprehur...

Konfuzohen mjekët nga misteri pa përgjigje: 22-vjeçari që qan gjak

Një fenomen i rrallë tronditi dhe hutoi komunitetin mjekësor kur një 22-vjeçar vizitoi Institutin e Shkencave Mjekësore të Ishujve Nicobar në Andamanin e Jugut,...

U arrestua për dhunën e ushtruar ndaj mjekut,zbulohet ngjarja e plotë: Mjekët po e torturonin babain në mënyrë të tmerrshme

Të shtunën, mediat transmetuan lajmin se Policia e Fierit arrestoi një të ri i cili kishte dhunuar një mjek të Spitalit të Fierit. Emisioni...

Paradoksi i efektit të pijeve energjike, mjekët: Shaktojnë lodhje!

Është vonë pasdite dhe ndjeni se po ju mbyllen sytë, mund të jetë joshëse për të arritur një rregullim të shpejtë të energjisë. Zgjidhja...

Lyhen me bajgë lope për të larguar Covid-19, mjekët: Hiqni dorë!

Mjekët në Indi po paralajmërojnë kundër praktikës së përdorimit të bajgës së lopës në besimin se do të largojë COVID-19, duke thënë se nuk...

E habitshme/ Pacienti futet në operim për veshkën, mjekët i nxjerrin gur në formën e Covid-19

  Një ndodhi e pazakontë ka ndodhur në Prishtinë. Raportohet se një pacient po operohej për gurë në veshka në një klinikë private në Prishtinë. Siç...

Flasin mjekët,a ndikon marrja e vaksinës anti-Covid në prishjen e agjërimit

Pak ditë nga ndajnë nga muaji Ramazan, i cili fillon më 12 prill dhe zgjat deri më 12 maj, ku përgjatë këtyre ditëve myslimanët...

Latest news

- Advertisement -spot_img