- Advertisement -spot_img

TAG

Peru

Mendohet se shoferin e zuri gjumi në timon, autobusi bie në greminë, humbin jetën 27 persona

Të paktën 27 persona , shumica e tyre punëtorë minierash, u vranë të premten kur autobusi që i transportonte doli nga rruga dhe ra...

Fotografi peruan i mahnitur nga bukuria shqiptare: Eleganca e një gruaje arbëreshe

Fotografi i njohur nga Peruja, ikonë e modës, Mario Testino ka përjetësuar përmes aparatit të tij bukuritë shqiptare të arbëreshëve të Italisë. Pak kohë...

Banorët e Perusë rikthejnë në jetë urën e ndërtuar me litarë

Ura e Q’eswachaka lidhte komunitetet që ndaheshin nga lumi Apurimac para se të bëhej e papërdorshme gjatë pandemisë, por peruanët e komunitetit Huinchiri në...

Latest news

- Advertisement -spot_img