- Advertisement -spot_img

TAG

SHÇBA

Vodhi 5.5 milion lekë, pezullohet nga detyra punonjësi i policisë

Pezullohet nga detyra një punonjës policie, i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Hetimi i kryer nga SHÇBA në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës. Shërbimi...

I vishte me uniforma policie për të shpërndarë drogë, arrestohet efektivi i policisë

Drejtoria Rajonale e SHÇBA-së Durrës-Kavajë në bashkëpunim me Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës finalizuan me sukses operacionin në funksion të procedimit...

Ekzekutimi i Everest Çakës dhe arratisja e të vetmit person të dyshuar, reagon SHÇBA

  Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit ka reaguar lidhur me reagimin e bluve të Elbasanit, pas ekzekutimit të shtetasit...

“LUFTË”/ Policia kontrolle për drogë, i bëhet ‘pritë’ nga një person i armatosur me kallashnikov. Mbetet i plagosur njëri prej agresorëve

  Në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, grupi i kontrollit të territorit, i...

LAJM I FUNDIT/ Efektivi i policisë përplas kalimtarin me mjetin e punës, SHÇBA nis menjëherë hetimet

Më datë 06.05.2021, rreth orës 09:40, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Zvirinë, Maliq, punonjësi i Stacionit të Policisë Kufitare Qafë-Thanë, shtetasi S. N.,...

Dhunoi aktivisten, SHÇBA nis hetimet për shefin e komisariatit të Divjakës

SHÇBA ka nisur hetimet për shefin e komisariatit të Divjakës pas denoncimit të dhunës të ushtruar nga ai ndaj një aktivistevje të PD-së. Aktivistja e...

Përplasi për vdekje këmbësorin, SHÇBA i vë prangat policit. Ishte duke transportuar…

  Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka arrestuar punonjësin e policisë V.Xh. 41 vjeç i cili mbrëmjen e së enjtes aksidentoi për vdekje...

Ngjarja në Kurbin, Reagon SHÇBA: E goditën anëtarët e fisit Fufi

  Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave në Policinë e Shtetit ka dhënë njoftimin zyrtar mbi atë që ndodhi ditën e djeshme në Mamurras,...

Arrestohen 2 punonjës policie dhe 2 doganierë gjatë operacionit “Transportuesi”

SHÇBA dhe strukturat e tjera ligjzbatuese arrestuan në flagrancë 2 punonjës policie, 2 doganierë dhe 1 shtetas për kontrabandë e shpërdorim detyre në Korçë,...

Latest news

- Advertisement -spot_img