- Advertisement -spot_img

TAG

shofere

Makina “fluturon” me 185 km/h në Bypass-in e Fierit, arrestohen 9 shoferë

Vijojnë kontrollet e Policisë Rrugore në të gjithë vendin, ndërkohë që një numër i madh drejtuesish mjetesh janë gjobitur në 24 orët e fundit. Efektivët...

Elbasan/ Aksidentohen makinat, shoferët zbresin dhe zihen me shkopinj, njëri përfundon në spital

Një aksident pa pasoja është regjistruar pasditen e sotme në qendër të qytetit të Elbasanit, tek rrethrrotullimi i “1 Majit”, ku janë përplasur dy...

Nga shpejtësia e frikshme deri tek mungesa e patentës, policia arreston 9 shoferë

Policia Rrugore në vijim të planit monitorues për sigurinë në rrugë ka arrestuar gjatë 24-orëve të fundit 9 drejtues mjetesh, nga të cilët 6...

Vijojnë kontrollet nga policia rrugore, arrestohen 42 shoferë dhe pezullohen 219 patenta

Policia e Shtetit ka bërë me dije bilancin e fundjavës. Policia Rrugore gjatë kontrolleve të kryera të gjitha akset rrugore ka arrestuar në flagrancë...

Bilanci i 48 orëve të fundit: Policia arreston 19 shoferë dhe pezullon 61 leje drejtimi

Fundjava ka shtuar vigjilencën e policisë në akset rrugore në drejtim të zonave bregdetare dhe në kthim. Policia njofton se gjatë 48 orëve të...

Policia rrugore në aksion, arrestohen 9 shoferë, pezullohen 79 leje drejtimi

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 9 shoferë, nga të cilët 5 për drejtim mjeti pa leje drejtimi dhe 4 për drejtim mjeti...

Të dehur dhe pa patentë, arrestohen 10 shoferë, vendosen mijëra gjoba

Vijon operacioni i policisë rrugore nëpër rrugët e vendit për të parandaluar aksidentet e mundshme në vend si pasojë e mos respektimit të kodit...

Tentoi të korruptonte policin, arrestohet i riu pasi hyri me të kuqe

Njësia Operacionale e Policisë Rrugore, Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë dhe Sektorët e Policisë Rrugore në DVP-të, duke përdorur dronë, radarë, kamera, aparate fotografike,...

Kryenin manovra të rrezikshme në rrugë, policia arreston 3 shoferë, vendosen mbi 2200 gjoba

Policia ka arrestuar në flagrancë 3 drejtues mjetesh, të cilët ishin në gjendje të dehur dhe kryenin manovra të rrezikshme në rrugë. Në pranga është...

Shoferët vazhdojnë të ecin me shpejtësi, arrestohen 10 persona

Policia Rrugore vijon kontrollet intensive në rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor, me qëllim...

Latest news

- Advertisement -spot_img