- Advertisement -spot_img

TAG

telebanet

Bie në duart e telebanëve qyteti i tretë më i madh i Afganistanit

Talebanët kanë marrë kontrollin e Heratit, qytetit të tretë më të madh të Afganistanit, tha sot një zyrtar i lartë i sigurisë në zonë. Talebanët...

Telebanët shtojnë sulmet/ Bomba në shkollën e femrave shkakton 68 të vdekur dhe 165 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në një shkollë vajzash në Kabul të Afganistanit ku të paktën 68 persona ndërruan jetë, ndërsa 165 të...

Latest news

- Advertisement -spot_img