- Advertisement -spot_img

TAG

Vitalik Buterin

Krijoi kriptmonedhën në moshën 19-vjeçare, sot miliarder

Vitalik Buterin, programuesi 27 vjeçar Ruso-Kanadez, krijoi ethereum në 2013-ën kur ishte vetëm 19 vjeç. Kriptomonedha u lançua në 2015-ën dhe tani Buterin mban...

Latest news

- Advertisement -spot_img