- Advertisement -spot_img

TAG

Vuçiç

Vuçiç/ Një nga fuqitë e mëdha do tërheqë forcat KFOR dhe UNMIK, vjen reagimi i NATO

  “Të gjitha vendimet në NATO, përfshirë ato për KFOR-in, merren në pajtueshmëri me të gjitha 30 vendet anëtare”, ka thënë një zyrtar i NATO-s...

Ndryshimi i kufijve të Ballkanit, Rama pranon ‘non paper’ për ‘Der Standard’

Në një artikull kushtuar dokumentit jo-zyrtar të ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor, gazeta austriake ‘Der Standard’ citon kryeministrin shqiptar Edi Rama, i cili...

Stresi krition Lorik Canën : Gabim Lorik,a e di që Edi Rama është miku më i ngushtë i Vuçiçit?

Ditë më parë, ish-Kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, iu përgjigj një prej pyetjeve të fansave në Instagram, që kishte të bënte me zgjedhjet...

Rama reagon për provokimin e Vuçiç: Hartë leshi nga ai që luan me kukulla në facebook

Kujtojmë se Vuçiç publikoi një hartë të Kosovës, të mbuluar me flamurin serb. Postimi ngjalli menjëherë zemëratë në mesin e shqiptarëve, të cilët nisën...

Nuk pyet Serbia. Merr vaksinat kineze dhe sfidon Perëndimin. Vuçiç: I japim edhe Shqipërisë

  Serbia ka aprovuar sot përdorimin e vaksinës kineze anti-covid të Sinovac, e cila do të fillojë të aplikohet që sot në vend. Serbët kanë blerë...

Vuçiç kërcënon sërish Kosovën me luftë

  Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i është kthyer sërish deklaratave për luftën, ku thekson se nëse Kosova do të anëtarësohet në ndonjë organizatë ndërkombëtare...

Latest news

- Advertisement -spot_img