- Advertisement -spot_img

TAG

Zoran Zaev

Artan Fuga ironizon takimin e Minishengenit: Një shkop dhe hë në Shkup!

Akademiku Artan Fuga ka ironizuar me nismën e Minishengenit pas takimit mes Ramës, Vuçiç dhe Zaev në Shkup. Fuga thotë se Shqipëria kërkon të integrohet...

Minishengeni ballkanik, Rama takohet me Zaev dhe Vuçiç në Shkup

Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë në kuadër të Forumit Ekonomik apo i njohur ndryshe si Mini Shengeni, ndodhet në Shkup. Rama dhe presidenti i...

Liderët e Ballkanit mblidhen në kuadër të mini-Shengenit, Kosova refuzon takimin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se më 29 qershor do të mbajë një video-konferencë me kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, për...

BE nuk hapi negociatat, Rama: Bashkimi Europian ka dështuar përsëri, do shkrijmë kufijtë

“Bashkimi Europian dështoi, por jeta vazhdon”. Kryeministri Edi Rama nga Maqedonia në konferencën e përbashkët me homologun Zoran Zaev ishte mjaft kritik me BE-në...

Pas përfundimit të mandatit, Zaev paralajmëron tërheqjen nga politika

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka paralajmëruar largimin nga politika pas përfundimit të mandatit. Në një intervistë për mediat serbe, Zaev u...

Kryeministri Zoran Zaev uron Ramën në gjuhën shqipe

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev iu është bashkuar urimeve për homologun e tij, Edi Ramën, pasi deri më tani rezulton fitues në...

Zoran Zaev i bën thirrje maqedonasve banues në Shqipëri : Votoni Ramën

Zoran Zaev duke bërë thirrje shtetasve maqedonas që jetojnë në Shqipëri për të votuar Edi Ramën dhe maqedonasin që është i fundit në listën...

EKSKLUZIVE/DEA amerikane arreston kryetarin e policisë së Prilepit

Kryetari i policisë së Prilepit së bashku me shoferin e Trajce Zaev ( kushuriri i kryeministrit Zoran Zaev),arrestohet nga DEA amerikane dhe prokuroria sepse...

Latest news

- Advertisement -spot_img