Kapet shqiptari me 52 kg kokainë në kuzhinë

0

Një shqiptar kishte kthyer shtepinë në depon më të madhe të kokainës në Brechia, Itali.

Bëhet fjalë për një 45-vjeçar në zonën e Mazzano-s, ku edhe është zhvilluar dje operacioni blic i policisë italiane.

Shqiptari ishte i njohur për policinë italiane, pasi kishte kryer një sërë veprash penale.

Gjatë aksionit policor është gjetur sasia e madhe, prej 52 kilogramësh kokainë e pastër.

Në këtë zonë, llogaritet që 1 kilogramë kokainë të shitet 30 mijë euro dhe e gjithë droga shkonte me vlerë me më shumë se 1.5 milionë euro.

Menjëherë është vënë në pranga shqiptari, emri i të cilit nuk është bërë publik dhe ai është dërguar në qeli në pritj për tu marrë në pyetje.

Sasia e madhe e kokainës është gjetur e paketuar në një mobilje në kuzhinë.

Policia ka sekuestruar edhe para, por thotë se nuk kanë lidhje me kokainën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu