KATEGORIA

HI- TECH

Perlë teknologjike. Cili është avioni që po shpëton Greqinë nga flakët. Vlera 65 milionë euro (Video)

Avioni Beriev Be-200 po lufton me flakët në Greqi. Projektuar për një ekuipazh prej dy vetësh, ai ka tetë tanke dhe mund të mbledhë...

Microsoft do t’iu kërkojë punëtorëve dëshmi të vaksinimit

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka ndryshuar politikën dhe nga muaji i ardhshëm do t’iu kërkojë të gjithë punëtorëve të jenë të vaksinuar plotësisht kundër koronavirusit,...

WhatsApp vjen me një risi dhe ekspertët e kundërshtuan menjëherë

WhatsApp po nxjerr një risi që lejon përdoruesit që fotografitë ose videot të zhduken pasi të shihen. Pasi marrësi hap imazhin për herë të parë,...

Programi që “i kalli datën” të gjithëve, si funksionon “sundimtari” i përgjimit

Çfarë ka ndodhur? Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, u raportua së fundmi, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e...

Çfarë ndodhi mbrëmë me Instagram-in që njerëzit u ankuan aq shumë

Mbrëmja e djeshme u kthye në "mbrëmjen e problemeve" e këtu nuk po flasim për shqetësimet e njerëzve për jetën e tyre, por për...

Facebook prezanton risinë e çuditshme, këto syze do t’ju lehtësojnë punën

Andrew Boswort, zëvendësshef i laboratorëve të realitetit të Facebook, deklaroi se kompania është në prag të finalizimit të prodhimit të një palë syzeve me...

Elon Musk ndryshon mendim: Tashmë Tesla mund të blihet edhe me Bitcoin

Ceo i Teslas, Elon Musk ka thënë së fundmi se kompania e tij ka shumë mundësi që të fillojë të pranojë përsëri Bitcoinin për...

Kjo piceri funksionon nga stafi i çuditshëm i robotëve

Teknlogjia ka ndëhyrë tashmë edhe në kuzhinë. Piceria "Pazzi" ka tërhequr vëmendjen jo vetëm në lagjen pariziene, por në mbarë botën, për stafin e...

Japonia thyen rekordin për shpejtësinë e internetit

Shkencëtarët në Japoni, nga Instituti i Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit, kanë thyer rekordin e shpejtësisë së internetit me 319Tbps. Shpejtësia është dy herë më...

Pendohet personi misterioz. Pagoi 28 mln dollarë për të fluturuar në hapësirë më 20 korrik, por e anullon. Ja kush do iki në vend...

  Kompania Blue Origin e Jeff Bezos njoftoi se “personi misterioz që pagoi 28 milionë dollarë për t'u bashkuar me miliarderin e Amazon në udhëtim...

Lajmet e fundit