KATEGORIA

VIDEO NEWS

Banorët ankohen për gjendjen e rrugëve në rikonstruksion

Prej 2 javësh ka nisur rikonstruktimi i rrugëve në lagjen "Skëndërbej" , lajm ky i mirë dhe i shumëpritur nga banorët e kësaj lagjeje....

Goditet Luciano Boçi, kërcënohet me jetë nga biznesmeni

Një rast i paprecedentë  ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Elbasanit mes kandidatit për deputet nga radhët e Partisë Demokratike Luçiano Boçi...

Ja përse marshuan gratë elbasanase

Ditën e sotme kanë marshuar gratë dhe vajzat e Partisë Demokratike në Elbasan. Një grup i madh i femrave të Partisë Demokratike, të Agjencisë Civile...

Të moshuarit të lënë pas dore: “Na ka harruar qeveria”

Personat e moshuar janë lënë pas dore  në institucione siç janë spitalet, shtëpi të pleqve dhe organizata të tjera për kujdes afatgjatë.Të moshuarit janë...

Elbasan/ Infrastruktura në gjendje të mjerueshme, flasin qytetarët

Prej tre javësh infrastrukrura në të cilën lëvizin automjetet në qytetin e Elbasanit është në gjendje të mjerueshme. Punimet për rikonstruktimin e rrugëve edhe...

Dita e Verës/ Trafik i rënduar në rrugët e Elbasanit

Një ditë para Ditës së Verës trafiku I automjeteve është rënduar shumë në qytetin e Elbasanit. Vendet me më shumë trafik janë në zonën...

Festimi i Ditës së Verës në të gjithë Shqipërinë, flasin qytetarët

Edhe pse në  kushte pandemie atmosfera në qytete nuk ka munguar , dita e verës pritet nga qytetarët me gëzim , me festë si...

Thanas Meksi, historiani i vjetër i qytetit të Elbasanit flet për kuptimin e Ditës së Verës

Thanas Meksi specialist i kulturës së qytetit të Elbasanit, shkrimtar, etnograf e publicist në një intervistë për InfoWeb Tv ka folur rreth Ditës së...

Gramshi turistik, pastrimi në zonat rurale sfida e madhe e bashkisë

Menaxhimi i plehrave dhe mbetjeve urbane vazhdon të mbetet problem shqetësues për bashkinë Gramsh. Nga vëzhgimet në terren, por edhe nga raportimet e qytetarëve përmes...

Si po e përballon spitali Gramsh situatën nga Covid-19

Spitali i Gramshit, prej vitesh vuan mungesën e mjekëve specialistë. Në një vëzhgim të bërë nga InfoWebTV në spitalin e Gramshit gjendja e Covid-19 monitorohet...

Lajmet e fundit