KATEGORIA

VIDEO NEWS

Rivitalizimi i Kalasë së Elbasanit, një nevojë imediate

Elbasani është një nga qytetet me histori dhe kulturë të lashtë në Shqipëri që zë fill që në antikitet. Si i tillë ai përmban...

Retro në Kalanë e Elbasanit, dhjetëra qytetarët vizitojnë makinat e parkuara në bulevard

Zhurma e makinave të vjetra i është rikthyer qytetit të Elbasanit. Teksa, qytetarët nostalgjikë kanë mbushur bulevardin te “Kalaja e Elbasanit”  aty ku dhe...

InfoFOCUS-Puntata e dytë, i ftuar Dr. Shefqet Deliallisi.

InfoFOCUS-Puntata e dytë, i ftuar Dr. Shefqet Deliallisi https://youtu.be/sQzCGi-qOcQ

InfoFOCUS emision nga Fatos Salliu

InfoFOCUS emision nga Fatos Salliu https://youtu.be/Nc8J6oPapT8    

Elbasani pa sinjalistikë rrugore funksionale

Sinjalistika rrugore, horizontale apo vertikale në qytetin e Elbasanit është inegzistente, ndërkohë që edhe në ato pak vende ku ajo është e pranishme është...

Nis vaksinimi i efektivëve të policisë në qytetin e Elbasanit

Sot ka nisur procesi i vaksinimit të efektivëve të policisë me vaksinën kineze në qarkun e Elbasanit. Efektivët e policisë të cilët janë vaksinuar...

Balldren/ Qytetarët, ndotja shkakton asmën tek fëmijët

Ndotja në Elbasan është përfolur prej vitesh si një nga shkaktarët e sëmundshmërive të ndryshme në këtë zonë, megjithëse autoritetet shpesh herë e kanë...

Mendimi i qytetarëve për partitë e reja politike

Periudhat parazgjedhore në Shqipëri karakterizohen nga lëvizje të reja politike, të cilat përgjithësisht shuhen pas zgjedhjeve nën hijen e dy partive të mëdha, duke...

Vazhdon në mënyrë masive vaksinimi në Elbasan

Aktualisht në Elbasan qendra kryesore ndodhet në shkollën Jorgji  Dilo, pasi në qendrat shëndetësore ka dyndje. Por nga nesër do të hapen tenda në...

Covid-19/ Vijon situatë e njëjtë infektimesh, ja statistikat

Situata e COVID-19 në 24 orët e fundit : Janë kryer 2475 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 448 qytetarë. Në 24 orët e...

Lajmet e fundit