Sherr midis 3 barinjve shqiptarë në Greqi. Njëri në gjendje kritike në spítal

0

Dy barinj shqiptarë janë shtruar që nga orët e para të mëngjesit të sotëm në Spitalin e Përgjithshëm të Kavalës, njëri prej tyre në gjendje kritike. Ata u paraprinë nga një incident në të cilin pacienti që po trajtohej në Njësinë e Kujdesit Intensiv u plagos në kokë, më pas autori i dyshuar i plagosjes u rrëmbye dhe u plagos nga një kamion.

Gjithsej tre barinj nga Shqipëria ishin në një koral afër zonës së njohur si Xeria. Njëri nga tre goditi kolegun e tij sepse u tha se shqetësohej se do të pushohej nga puna. Burri i plagosur ka goditje të forta në kokë, shkruajnë mediat lokale.

Ai u dërgua në spital dhe po mjekohet në Njësinë e Kujdesit Intensiv. Autori i dyshuar pas ngjarjes doli në rrugë dhe filloi të ecë, si rezultat i të cilit u tërhoq nga një kamion kalimtar dhe u plagos.

Drejtuesi i kamionit thirri një ambulancë që transportonte të lënduarit në spital.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu