- Advertisement -spot_img

TAG

25 prilli

Basha takim me demokratët në Lezhë: Më 25 prill u ndal shpresa e shqiptarëve për ndryshim

  KOMUNIKIMI I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA ME DEMOKRATËT NË LEZHË Mirë se ju gjej zonja dhe zotërinj, vëllezër dhe motra, demokrate dhe demokratë të...

“Blerja e votës mbetet problem”, Misioni i SHBA-ve në OSBE flet për zgjedhjet e 25 prillit

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

25 Prilli zhduku kundërshtarët e Mini-Shengenit!

Asnjëherë, që nga përfundimi i Luftes së Dytë Botërore, Beogradi politik nuk kishte shprehur kaq shumë interes të hapur për zgjedhjet në Shqipëri. Saktësia...

PS fiton zgjedhjet, kush janë 10 socialistët më të votuar

  Partia Socialiste është dhe fituesja e zgjedhjeve të 25 prillit ku në shtator do të përfaqësohet nga 74 deputete, e ndjekur më pas nga...

LAJM I FUNDIT/ Ilir Meta jep mesazhin: “Jam i lumtur që ia arrita që 25 Prilli të ishte ditë e qetë”

  Të dashur qytetarë të Republikës, Më 25 Prill, ju e shprehët me votë vullnetin për të zgjedhur përfaqësuesit tuaj në Kuvendin e Shqipërisë. Në këto momente...

Zgjedhjet 2021 në Shqipëri/ Borrel dhe Varhelyi dalin në një deklaratë të përbashkët

  Të Dielën, populli i Shqipërisë ushtroi të drejtën e tij demokratike për të votuar. Ne i përgëzojmë të gjithë ata që kontribuan për ta...

Përfundon procesi i numërimit në Pukë,ja cila parti u shpall fituese

Në zgjedhjet e 25 Prillit, Puka ka votuar Partinë Socialiste. Në këtë qytet ka përfunduar numërimi i 20 kutive të votimit dhe PS ka...

Voton Najada Çomo: Po pi kafen e parë me vajzën dhe bashkëshortin pas 412 ditësh

  Kandidatja e Partisë Socialiste për Tiranë, shefja e Infektivit Najada Çomo ka votuar. Lajmin e ka dhënë vetë ajo përmes një foto të publikuar...

Zgjedhje 2021/ Procesi i votimit në Lezhë shfaq probleme

Në qytetin e Lezhës, janë shfaqur sërish probleme gjatë procesit zgjedhor. Pajisja elektronike që shërben për identifikimin e shenjës së gishtave nuk punon. Ky problem është...

Statistika të pjesëmarrjeve në votime në qarkun e Elbasanit

Tre milionë e 588 mijë e 869 qytetarë shqiptar kanë të drejtë vote ditën e sotme të 25 Prillit.Nga ku 50.5% meshkuj dhe 49.5%...

Latest news

- Advertisement -spot_img