- Advertisement -spot_img

TAG

afgane

“Bukë e kripë e zemër”, Rama për BBC: Afganët që duan mund të qëndrojnë

Nga Sllovenia ku po merr pjesë në një samit, kryeministri Edi Rama deklaroi në një intervistë me Skype me televizionin ndërkombëtar BBC, se afganët...

Mbërrin në Kosovë grupi i tretë i refugjatëve afganë

Grupi i tretë i qytetarëve afganë, arriti në Kosovë më 31 gusht. Aeroplani i forcave amerikane, i nisur nga Gjermania, aterroi në Aeroportin “Adem...

Djali i George Soros viziton afganët në Durrës: Tashmë të sigurt në Shqipëri

Alexander Soros, djali i George Soros dhe nënkryetar i Fondacioneve “Shoqëri e Hapur” ka vizituar gjatë fundjavës një grup afganësh të cilët janë strehuar...

Mbërrijnë në Shqipëri edhe dy avionë me afganë, ja ku do të strehohen

Kanë mbërritur edhe dy avionë të tjerë me afganë në vendin tonë gjatë orëve të para të mëngjesit. Ministria e Jashtme njofton se në orën...

Po evakuohej nga Afganistani, gruaja lind fëmijën në avion pa asnjë mjek

Një refugjate afgane lindi një vajzë në një aeroplan ndërsa po ikte në Mbretërinë e Bashkuar. Gruaja shtatzënë Noori, 26 vjeç, burri i saj...

Ja avioni me afganë që pritet të mbërrijë në Rinas

150 shtetasit e radhës nga Afganistani që do të strehohen në Shqipëri pritet të mbërrijnë në vendin tonë këtë të premte në orën 23:00. Një...

Grupi i parë i afganëve pritet të vijë në Shqipëri pas mesnate

Një grup i parë qytetarësh afganë që do të strehohen përkohësisht në Shqipëri pritet të mbërrijë në aeroportin ushtarak në Rinas pas orës 02.00...

Ardhja e afganëve në Shqipëri, qeveria miratorn fonde shtesë për qendrat e strehimit

Qeveria ka miratuar fonde shtesë për shtimin e kapaciteteve pritëse për strehimin e qytetarëve nga Afganistani. Rreth 6,7 mln lekë do të përdoren nga buxheti...

Latest news

- Advertisement -spot_img