- Advertisement -spot_img

TAG

Albcontrol

“O me shtetin,o me antishtetin” më në fund reagon kryeministri Rama

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas mbylljes së paprecedentë të fluturimeve në aeroportin e Rinasit, si pasojë e...

Përfundon seanca për tre kontrollorët e AlbControl,çfarë masash u morën

Ka përfunduar seanca për tre kontrollorët e AlbControl, Flora Ndrecaj, Armando Fezga dhe Muhin Mezini, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre të kryer në...

LAJM I FUNDIT/ Nis seanca ndaj tre kontrollorëve të AlbControl

Nis seanca ndaj tre kontrolloreve Flora Ndreca Armando Fezga dhe Muhin Mezini. Prokuroria e Tiranës dërgoi pasditen në gjykatë kërkesën ndaj tre kontrollotëve, ku ndaj...

Debat i fortë mes kontrollorëve : I thashë Flora Ndrecës zbrit nga kulla se do të të hedh poshtë

Një debat i ashpër ka ndodhur mes kontrollorëve të Albcontrol në lidhje me firmosjen e dokumentit për paftësi punë, para se 60 kontrollorët të...

Kryeministri i përgjigjet Bashës: Luli, një kukull që e kurdisin!

Kryeministri i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që tha se çfarë po ndodh në Rinas me kontrollorët e Albcontroll është një tjetër dështim...

Zbulohen tenderat : Si arriti t’i menaxhojë Balluku fondet, kur drejtonte Albcontrol

Albcontroli, kompania shtetërore që duhet të menaxhojë hapësirën ajrore shqiptare, ka menaxhuar në fakt vetëm xhepat e drejtuesve, stafit apo edhe të eprorëve. Greva...

Arrestohen 3 kontrollorë të “Albcontrol”/Urdhëronin njëri tjetrin, “mbylle kullën”

Policia e Tiranës ka në dorë provat ku grevistët e “Albcontrol” urdhërojnë mbylljen e kullës. Në përgjimet e një grupi Whatsapp-i, mes kontrollorëve, shtetasi...

Meta apel KLSH-së: Filloni pa vonesë auditimin e plotë të Albcontrol

  Ilir Meta: Nisur nga situata tepër e rëndë e krijuar dhe veçanërisht rolit, që ka “Albcontrol” për administrimin dhe kontrollin e hapësirës ajrore të...

Zbardhet biseda mes tre kontrollorëve të arrestuar: Ato letra i djeg

Janë zbardhur bisedat e tre kontrollorëve ajror të “AlbControl” të cilët u arrestuan për “shpërdorim detyre” pasi bojkotuan punën duke bërë që në aeroportin...

Zëvendësohen kontrollorët shqiptarë me të huaj, sa mund të zgjasë procedura

Pezullimi i punës së kontrollorëve ajror në aeroportin ‘Nënë Tereza’, për shkak të stresit të krijuar nga ulja e pagave, ka sjell kolapsimin e...

Latest news

- Advertisement -spot_img