- Advertisement -spot_img

TAG

Amerike

Fillojnë udhëtimet nga Kabuli, shtetas të huaj përfshirë dhe amerikanë nxitojnë të largohen

Dhjetëra të huaj, përfshirë shtetas amerikanë, janë larguar nga Kabul, duke shënuar evakuimin e parë në shkallë të gjerë që kur forcat amerikane dhe...

Pas shpalljes “non grata” të Berishës, Rama takohet me Sekretarin amerikan të Shtetit amerikan të Shtetit Antony Blinken

  Kryeministri Edi Rama është takuar këtë të diel në Bruksel me Sekretarin amerikan të shtetit, Anthony Blinken. Takimi me Blinken u mbyll me nënshkrimin e...

‘Non-grata’ ish-ministra të PS dhe…”, analisti i njohur bën deklaratën e fortë në mes të emisionit

Analisti i njohur Arjan Curri bëri një deklaratë të fortë mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Open’. Curri paralajmëroi se pas shpalljes ‘non-grata’ të Berishës,...

Kishte lënë takim me të dashurin, hipën në makinë me 3 persona dhe zhduket pa lënë asnjë gjurmë

Një grua nga Maine është raportuar e zhdukur pasi u pa për herë të fundit duke hyrë në një makinë në New York City...

Fjeti në hotel dhe nuk pagoi, Policia në kërkim të amerikanit mashtrues

Një i ri në kryeqytet që menaxhon biznesin e të atit, nuk është nxehur nga dëmi ekonomik që iu shkaktua nga një klient, por...

“Je në ekstazë nga vendimi i SHBA”/ Përplasje në Open, Bolino i kthehet Gjekmarkajt: Berisha ka 20 vite që shpif

Deputeti i ardhshëm nën radhët e Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj, ka debatuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” në Top Channel, me gazetarin Carlo...

“Non grata”/ Berisha padit sekretarin amerikan në gjykatën franceze, vjen reagimi i parë nga SHBA

Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se “nuk janë në dijeni të ndonjë padie gjyqësore” në përgjigje të deklaratës...

“Më la për një deputet”, Majlinda Doko rrëzon dëshminë e ish-bashkëshortit: Më ka dhunuar për 25 vite, tentoi të më mbyste në gjumë

Rreth një muaj më parë, shtetasi Aleko Doko denoncoi për kamerën e Faxnews dhunën e ushtruar prej djalit dhe braktisjen nga ish-bashkëshortja, e cila...

Dalin përgjigjet për llotarinë amerikane, ja ku mund ta shihni nëse jeni fitues

  Të gjithë personat që kanë aplikuar që prej orës 18:00 mund të kontrollojnë nëse janë përzgjedhur nga llotaria amerikane apo jo. Ju mund të kontrolloni...

Kush është Liliana e ‘tmerrshme’ që vrau me thikë tre fëmijët e saj

Një 30-vjeçare u arrestua pasi dyshohet se vrau tre fëmijët e saj në Los Angeles të SHBA. Ata ishin të gjithë nën moshën 5...

Latest news

- Advertisement -spot_img