KATEGORIA

KRYESORET

Shqiptari vret gruan në mes të rrugës në Itali

Një 35-vjeçare shqiptare është vrarë mbrëmjen e sotme në Itali. Mediat vendase bëjnë me dije se 35-vjeçarja shqiptare Klodiana Vefa, me leje të rregullt qëndrimi,...

“Nuk do lejojmë shtet të dytë serb brenda Kosovës”/ Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

TIRANË-Zv.kryeministrja e Kosovës ka deklaruar mbrëmjen e sotme se Asociacioni me Serbinë “ka vdekur”. Ajo tha në "Top Story" në Top Channel se tashmë...

Shpërthen bombola e gazit në Bilisht, fatmirësisht pa të lënduar

Një bombol gazi ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në Bilisht. Për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Burimet policore bëjnë me dije se bombola e...

Vuçiç: Do hetojmë vrasjen e policit në veri të Kosovës! Nuk duam luftë, shkaku i gjithë problemeve është Kurti

Serbia do të hetojë ngjarjet që çuan në një përleshje me armë në një manastir në veri të Kosovës, për të cilin Prishtina ka...

Panairi i parë agroturistik në Prrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

Po nderon terroristët e vrarë, DASH “godet” Serbinë: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

U vetëshpall Republikë/ Nagorno-Karabakh nuk do të ekzistojë më vitin e ardhshëm, ja pse ndodhi

AZERBAJXHAN- Republika e vetëshpallur e Nagorno-Karabakut nuk do të ekzistojë duke nisur nga viti i ardhshëm pasi udhëheqësi i saj nënshkroi një dekret për...

Rama dhe Vuçiç në të njejtën linjë, kërkojnë që KFOR të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

TIRANË- Vrasja e policit shqiptar Afrim Bunjaku në veri të Kosovës disa ditë më parë, ka bërë që tensionet mes Prishtinës zyrtare dhe Beogradit...

“Lajm i mirë” nga Rama: Në 1 tetor hyn në fuqi Marrëveshja e Sigurimeve mes Shqipërisë dhe Zvicrës

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga 1 tetori hyn në fuqi Marrëveshja e Sigurimeve Shoqërore me Zvicrës. Nëpërmjet një postimi, Rama shkruan se së...

Ministri Balla përgëzon megaoperacionin e Policisë së Shtetit: U zbardhën 16 ngjarje të rënda kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përgëzoi Policinë e Shtetit për suksesin e arritur në kuadër të megaoperacionit të koduar “Never_Forget” përmes një postimi në...

Lajmet e fundit