- Advertisement -spot_img

TAG

angli

Shpërthim i fuqishëm në fabrikë, mbetet brenda një punonjës

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur një ditë më parë në qytetin anglez Leamington. Shpërthimi ka ndodhur në një fabrikë që prodhonte lëndë plastike,...

E rëndë/ Të shtëna me armë në një zonë të banuar, humb jetën 20-vjeçari

Një hetim për vrasje ka nisur pasi një 20-vjeçar vdiq në spital dy ditë pasi u qëllua në lindje të Londrës. Otas Sarkus u...

E çuditshme, por e vërtetë! Ekziston një person që mund të vozisë automjetin pa patentë

Patenta e shoferit është një dokument që dëshmon aftësinë për të drejtuar kategori të caktuara të automjeteve. Por dikush nuk ka nevojë për të. Ne...

(Video) Pas fjalëve tradicionale të priftit për kundërshtimin e martesës, qeni bën veprimin e sikletshëm

Momenti i ceremonisë së dasmës kur prifti thotë: "Kush ka ndonjë kundërshtim për këtë martesë, të flasë tani ose të heshtë përgjithmonë” zakonisht shoqërohet...

31-vjeçarja gjendet e djegur në shtëpinë e saj, arrestohen 3 persona

Tre persona janë vënë në pranga nga Policia angleze pasi një grua u gjet e djegur në banesën e saj në një shtëpi në...

Pas 9 muajsh e izoluar prej koronavirusit, 62-vjeçarja merret përpara nga kamioni sapo del nga shtëpia

Prej 9 muajsh nuk dilte nga shtëpia që të mbrohej prej Covid 19-tës, kaq frikë e kishte sëmundjen. Por Sarah Lewis nuk i shpëtoi dot...

36-vjeçari ‘kap mat’ UFO-t në qiell dhe tregon me detaje lëvizjet e tyre

Një fotografi ku duket objekti fluturues që fluturon mbi bregdetin e Devon në Angli është bërë virale në rrjet. Sipas mediave të huaja, Matthew Evans,...

9-vjeçarja guximtare përleshet me tre burra që deshën ta rrëmbejnë

Në vajzë 9-vjeçare në Angli luftoi fort dhe arriti t`i shkëputet nga duart tre burrave që deshën ta rrëmbenin nga një park lojërash. Policia është...

Princ William, Kate Middleton dhe djali i tyre në mbështetje të ekipit të Anglisë

Duka e Dukesha e Kembrixh dhe fëmija i tyre i madh, Princi George, janë  në mesin e tifozëve të futbollit për të brohoritur në mbështetje...

Policia angleze e zuri në gjumë në shtëpinë e barit, shqiptari qan hallet në gjykatë. Emri

Ergys Shpellzaj, një shtetas shqiptar, u zbulua duke fjetur së bashku me më shumë se 100 bimë në faza të ndryshme të rritjes në...

Latest news

- Advertisement -spot_img