- Advertisement -spot_img

TAG

ankara

Edi Rama zbulon listën me projektet madhore shqiptaro-turke

Kryeministri i vendit, Edi Rama ndodhet në Turqi për një vizitë dy ditore atje, i shoqëruar nga ministri Ahmetaj, kryebashkiaku Veliaj dhe ministrja Manastirliu. Përmes...

SHBA kërkon miratimin e një pakete ndihme edhe për kurdët, tërbohet Ankaraja

Departamenti amerikan i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara kërkoi miratimin e një pakete ndihme prej më shumë se 500 milionë dollarësh për t’iu shpërndarë...

Erdogan përkrah Lukashenkos: NATO të zbusë deklaratat ndaj Bjellorusisë

Turqia u ka bërë thirrje aleatëve të NATO-s që ta zbusin një reagim zyrtar rreth aterrimit të detyrueshëm të një aeroplani udhëtarësh dhe arrestimit...

Beteja e parë që humbi Gjenerali/Shteti i bën nderimet e larta shtetërore

Avioni ushtarak i Forcave të Armatosura të Turqisë i tipit Herkules me numrin e fluturimit TUAF 290 pasi solli në atdhe arkivolin e gjeneral...

Me kuaj dhe flamuj, Erdogan pritje madhështore për Ramën në Ankara (Video)

  Kryeministri Edi Rama ka nisur sot një vizitë zyrtare në Turqi. Rama zbriti në aeroport mesditën e sotme, ndërsa u prit fillimisht nga ministri...

Latest news

- Advertisement -spot_img