- Advertisement -spot_img

TAG

Anti covid

Del protokolli anti-COVID përgjatë sezonit turistik, ja si do të bëjmë plazh

Ministria e Turizmit ka miratuar protokollin e masave anti-COVID-19 që do të jenë në fuqi dhe të detyrueshme për t’u zbatuar për sezonin turistik...

Publikohen rregullat anti-covid për ditën e votimeve

Ditën e sotme janë publikuar rregullat për mënyrën e votimit gjatë procesit zgjedhor në ditën e 25 Prillit,lidhur me masat anti-covid.  

LAJMI I FUNDIT/ Situata epidemiologjike dhe masat anti-Covid, Komiteti Teknik deklaratë për mediat

Në komunikimin për mediat Albana Fico, foli për situatën epidemiologjike në vend, për të cilën u shpreh se incidenca është me tendencë në zbritje. Albana...

Flasin mjekët,a ndikon marrja e vaksinës anti-Covid në prishjen e agjërimit

Pak ditë nga ndajnë nga muaji Ramazan, i cili fillon më 12 prill dhe zgjat deri më 12 maj, ku përgjatë këtyre ditëve myslimanët...

Farmacistët marrin dozën e parë anti-Covid

Këtë të mërkurë në Vlorë ka nisur vaksinimi për farmacistët. Vetë farmacistët janë shprehur se duhet të ishin vaksinuar më herët sepse rreziku për tu...

Kryeministri në luks: Ja për çfarë i ka përdorur 300 mijë dollarë

  Agjencitë janë vënë në shërbim të luksit të Edi Ramës! E tillë është Agjencia e Blerjeve të Përqendruara, e cila ka urdhëruar me shpejtësi...

Vaksinat, kur politika flet para ekspertëve

Të gjithë vaksinat anti-COVID, pavarësisht nga origjina e tyre janë miratuar me procedurë të përshpejtuar për përdorim emergjent. Në këto kushte vendet ku këto...

Nuk hezitojnë për dozat anti-covid, shqiptarët dynden në rradhë

  Shqipëria vijon vaksinimin e njerëzve me vaksinën AstraZeneca, pavarësisht vendimit të disa shteteve europiane dhe përtej kontinentit, për të bllokuar aplikimin e saj nën...

Ja shteti që prodhoi vaksinat e para anti-Covid për kafshët

Rusia ka prodhuar vaksinën e parë në botë kundër COVID-19 për kafshët, njoftuan sot autoritetet. Rusia tashmë prodhon tre vaksina të koronavirusit për njerëzit,...

Vijon vaksinimi masiv anti-COVID , përlotet e moshuara

Ka vijuar ditën e sotme në ditën e dytë të tij, vaksinimi masiv anti-COVID i të moshuarve mbi 70-vjeç, në sheshin Skëndërbej. Ministrja e Shëndetësisë...

Latest news

- Advertisement -spot_img