- Advertisement -spot_img

TAG

Armenia

Rusia ndërmjetëson traktatin e paqes mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Përfundon lufta në Nagorno-Karabakh. Mbrëmë është firmosur marrëveshja mes Presidentit azer Aliyev dhe kryeministrit armen Pashinyan me ndërmjetësimin e Vladimir Putin për t’i dhënë...

Ambasadori turk: “Shqipëria duhet të mbështesë Azerbajxhanin që të mbrojë interesat e saj.”

Ambasadori turk në Shqipëri, Murat Ahmet Joruk, është shprehur rreth situatës së luftës midis Azerbajxhanit dhe Armenisë. Ai shprehet se Ajzerbajxhani ka nevojë për...

Latest news

- Advertisement -spot_img