- Advertisement -spot_img

TAG

Bruksel

PD pjesë e Kuvendit në Shtator? Basha zbulon nga Brukseli vendimin e marrë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Asamblenë politike të PPE, Partia Popullore Europiane, në Bruksel ku ka pasur edhe një...

Vuçiç jep paralajmërimin: Në Bruksel mund të diskutohet për Asociacionin

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka thënë të mërkurën se reagimi i Beogradit do të jetë “shumë i fuqishëm dhe i ashpër” sa i përket...

Rama dhe Kurti takim me liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel, çfarë pritet të diskutohet

  Krerët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Bruksel të martën (18 maj) për një darkë tashmë tradicionale të organizuar nga...

Brukseli: Certifikatat e vaksinimit po vijnë, ja kur do ta shijoni verën

Presidentja e KE-së Ursula von der Leyen, u shpreh sot nga Portugalia se në qershor do të jetë funksionale certifikata e vaksinimit, në mënyrë...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nis takimet në Bruksel

  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti të mërkurën nis takimet zyrtare në Bruksel, në udhëtimin e tij të parë prej kur mori mandatin në krye...

BE refuzon dhe dënon çfarëdo mohimi të gjenocidit në Srebrenicë

Bashkimi Europian ka bërë thirrje të mos relativizohet apo mohohet genocidi në Srebrenicë , duke kujtuar se zyrtarët në të gjitha shtetet që synojnë...

Media e Brukselit EurActiv:Nervozizmi i Ramës ,rezultat i sondazheve të fundit

Portali më i rëndësishëm në Bruksel, që raporton për zhvillimet në BE, ka shkruar sot për sulmin që i bëri së fundmi Edi Rama...

Zënka dhe debate në Bruksel/Eurodeputetja:Cili është problemi i Spanjës me Kosovën?

Eurodeputetja katalonase, Clara Ponsatí, ka mbajtur sot një fjalim të fuqishëm në favor të pavarësisë së Kosovës dhe Shpalljes së Pavarësisë së Katalonjës. Në një...

Latest news

- Advertisement -spot_img