- Advertisement -spot_img

TAG

burgim i perjetshem

Vrau gruan dhe kunatën e tij, 58 vjeçari dënohet me burgim të përjetshëm

Pas vuajtjes së dënimit, kosovari Ruzhdi Buzhala do të dëbohet nga Zvicra për 15 vjet. Në burg ai duhet t’i nënshtrohet terapisë ambulatore për...

Dënimi i Mladiç me burgim të përjetshëm, Blinken: SHBA do të vijojë të flasë me drejtësi

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pasi gjykatësit e Kombeve të Bashkuara vendosën të martën të lënë në fuqi dënimin me burgim...

Autor i krimeve të frikshme, gjykata merr vendimin për Ratko Mlladiç

Apeli i Gjykatës së Hagës lë në burg të përjetshëm, Ratko Mlladiç. Në sallën e gjyqit është vetëm një gjyqtar nga Dhoma Gjyqësore. Ndërsa mbrojtja...

Latest news

- Advertisement -spot_img