Dënimi i Mladiç me burgim të përjetshëm, Blinken: SHBA do të vijojë të flasë me drejtësi

0

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pasi gjykatësit e Kombeve të Bashkuara vendosën të martën të lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për ish-komandantin ushtarak të serbëve të Bosnjës, Ratko Mladiç.

Në një postim në Twitter, Blinken shprehet se shpreson që vendimi i sotëm mund t’u sjellë paqe viktimave dhe familjarëve të tyre.

Ai thekson se SHBA do të vijojë të ngrejë zërin për drejtësi dhe përgjegjësi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here