- Advertisement -spot_img

TAG

Defender 2021

Pentagoni refuzon sugjerimet e gazetarëve: Askush nuk e ka quajtur Rusinë armik

Departamenti amerikan i mbrojtjes ka refuzuar sot sugjerimet e gazetarëve se Serbia, komb të cilin Uashingtoni e konsideron partner, po vllazërohet me ‘armikun’ pas...

Organizohet Dita e Hapur e NATO-s në kuadër të “Defender 21”

Stërvitja ushtarake “Defender Europe 21” zhvilloi sot një Ditë të Hapur në qytetin e Kuçovës,pas një seri veprimtarish profesionale në pothuajse të gjithë territorin...

Komandanti i Brigadës amerikane: Me këtë stërvitje, Shqipëria do të ketë një rol më të madh në rajon

Në mbërritjen e 267 trupave amerikanë në aeroportin e Rinasit, kanë qenë të pranishëm edhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe disa ushtarakë shqiptarë. Pas...

Latest news

- Advertisement -spot_img