- Advertisement -spot_img

TAG

Dita e Deshmoreve

Tha se Qemal Stafa nuk ishte hero, Erion Braçe kërkon shkarkimin e drejtorit të arkivave

  Drejtori i Arkivave Shqiptare, Ardit Bido, ka qenë i ftuar në emisionin ‘Opinion’ ku ka komentuar vrasjen e Qemal Stafës, të ndodhur në 5...

FOTOLAJM/ Meta takon mbesën e Qemal Stafës, pozojnë së bashku të qeshur

Presidenti i vendit Ilir Meta përmes një postimi në facebook ka ndarë me ndjekësit në ditën e Dëshmorëve të Atdheut një foto me mbesën...

Balla: “Çdo lloj kallëzimi i kryer në SPAK duhet hetuar me shumë seriozitet dhe rezultatet duhen pritur nga të gjithë”

Taulant Balla për Ditën e Dëshmorëve: "Nga Elbasani ju uroj te gjithe shqiptareve gezuar diten e deshmoreve. Lavdi perhere gjakut te derdhur per lirine e...

“Të angazhohemi që të rinjtë e të rejat të kenë një të ardhme në vendin e tyre”,Flet Ilir Meta

  “Në ditën kur udhëheqësi i nismës antifashiste Qemal Stafa dha jetën për lirinë e atdheut, kujtojmë jo vetëm atë por edhe Vojo Kushin, dhe...

“5 Maji”, Lulzim Basha homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme homazhe në Varrezat e Dëshmorëve për 5 Majin. I shoqëruar nga përfaqësues të Partisë...

5 Maj, Gramoz Ruçi përkujton “Dëshmorët”: Përulem me respekt para 28 mijë partizanëve

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, me anë të një mesazhi ka përkujtuar 5 Majin, Ditën e Dëshmorëve të Atdheut. Ruçi thekson se Shqipëria nderon sot...

Latest news

- Advertisement -spot_img