- Advertisement -spot_img

TAG

doza

Manastirliu: Mbi 300 mijë të vaksinuar kundër COVID me të dyja dozat

Mbi 300 mijë qytetarë në vendin tonë kanë kryer të dyja dozat e vaksinës kundër COVID-19. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë...

LAJMI I FUNDIT/ Mbërrijnë në Rinas 40 800 doza AstraZeneca

  Kanë ardhur përmes aeroporti të Rinasit  40 800 doza të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax. Në aeroport i ka pritur ministra e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Farmacistët marrin dozën e parë anti-Covid

Këtë të mërkurë në Vlorë ka nisur vaksinimi për farmacistët. Vetë farmacistët janë shprehur se duhet të ishin vaksinuar më herët sepse rreziku për tu...

Gjermania në tentativa për tu bërë prodhuesja më e madhe e vaksinave në botë

Gjermania po tenton të bëhet prodhuesja më e madhe e vaksinave në botë. Fabrika e “BioNTech” në Marburg është vetëm fillimi. Brenda pak muajsh, ky...

Nis vaksinimi në Fier,qytetarët marrin dozat anti Covid

Të moshuarit në Fier kanë treguar interes për të marrë vaksinën kineze anti Covid, “Sinovac”. Në çadrën, që është ngritur në qendër të Fierit, po...

Sot në Tiranë nis vaksinimi i mësuesve ka doza dhe për mjekët e Kosovës

  Në Tiranë do të nisë sot vaksinimi i mësuesve. Me ardhjen e dozave të vaksinës AstraZeneca mbrëmjen e djeshme, sot ky proces pritet të...

Latest news

- Advertisement -spot_img