- Advertisement -spot_img

TAG

erdogan

I rraskapitur dhe me sytë që i mbyllen herë pas here, video-ja e Erdogan bëhet virale

Disa pamje të Erdogan, ku shihet në gjendje të lodhur fizike i pamundur të flasë dhe të mbajë sytë hapur, është shpërndarë masivisht në...

Kush janë “ujqërit gri”, arma sekrete e Erdogan, që kanë organizuar operacione të ndryshme në Turqi dhe në rajon

Midis njësive të armatosura që mund të përdorë Turqia për të çuar përpara axhendën e saj të politikës së jashtme, si kompania Sadat dhe...

Palestinezët protesta në Jerusalem, i bëjnë thirrje Erdoganit për mbështetje

Mediat turke pasqyruan demonstratën palestineze pas lutjeve të së Premtes në Xhaminë Al-Aqsa në qytetin e vjetër të Jeruzalemit. Protestuesit e mbledhur në shesh brohorisnin...

Konflikti në Gazë, djali i Netanyahut përplaset me Erdoganin: Jeruzalemi do jetë kryeqyteti ynë edhe 3 mijë vjet

Konflikti në Gazë ka ashpërsuar tonet edhe mes Izraelit dhe Turqisë. Pas akuzave të zyrtarëve turk se Izraeli është kthyer në shtet terrorist dhe...

Vetëm Erdogan mund t’i mbrojë fëmijët e pafajshëm të Palestinës

Nga Anisa Bahiti U bë kohë, që para fillimit të Pranverës Arabe, që nuk kishim dëgjuar më për konfliktin e brendshëm izraelito-palestinez. Lufta e përgjakshme...

Erdogan deklaron: Turqia do ketë vaksinën e saj kundër koronavirusit

Presidenti Erdogan deklaroi se Turqia shumë shpejt do të prodhojë vaksinën e saj kundër koronavirusit. “Vaksina jonë mund të jetë e disponueshme mes shtatorit dhe...

Rama në krah të Erdoganit nga Italia: Turqia nuk po ushtron influencë në Shqipëri

Rama: Është shumë e qartë që për ne Europa është si një besim. Europës i duhemi ne, jo vetëm ne por i gjithë Ballkani, sic...

Artan Hoxha thumbon Ramën : Vdes të duket klonim i Erdoganit

Gazetari investigativ Artan Hoxha reagon ndaj situatës së krijuar në aeroportin e vetëm shqiptar, dhe pas lajmit se kontrollorët që u ngritën në protestë...

Zbulohet si erdhën në Rinas kontrollorët turq, ”në valixhen” e një ministri

Sa herë që është në vështirësi, kryeministri Edi Rama e ka të qartë se nga ku e hedh vështrimin, pikërisht nga Turqia, dhe vëllai...

Erdogan: Turqia do ofrojë vaksina anti-COVID për gjithë botën

Turqia ka paralajmeruar se do të ofrojë vaksinën vendase për të gjithë njerëzimin. Presidenti Recep Tayyip Erdoğan parashikohen se vaksina do të vendoset në përdorim për...

Latest news

- Advertisement -spot_img