- Advertisement -spot_img

TAG

Fabrizio Bucci

Presidenti Meta përshëndet festimet e 75-vjetorit të Republikës Italiane

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në pritjen e organizuar sot nga Ambasadori i Italisë, Fabrizio Bucci, ku përshëndeti festimet e 75-vjetorit të...

Shqipëria merr përsipër të përhapë mësimdhënien e gjuhës italiane në sistemin parauniversitar

Sot, më 18 maj 2021, në orën 12.00, pranë Ambasadës së Italisë në Tiranë, Ministrja e Arsimit, e Sporteve dhe e Rinisë, Evis Kushi,...

Latest news

- Advertisement -spot_img