- Advertisement -spot_img

TAG

Fiter Bajrami

Festa e Bajramit, Basha nga Kryegjyshata Bektashiane: Paqe dhe gëzim në zemrat dhe shtëpitë e shqiptarëve

Basha: Bajram të gëzuar dhe me fat për besimtarët myslimanë dhe gjithë shqiptarët. Paqe dhe gëzim në zemrat dhe shtëpitë e shqiptarëve në këtë ditë...

Tentoi të vetëdigjej gjatë faljes së Fiter Bajramit, 40-vjeçari me kartelë mjekësore

Zbardhen detaje të tjera nga ngjarja tronditëse e ndodhur mëngjesin e sotëm ku 40 vjeçari, Besim Grosha tentoi të vetëdigjej gjatë faljes së ‘Fitër...

Festohet Fitër Bajrami në të gjithë qytetet e Shqipërisë

Besimtarët myslimanë festojnë sot ditën e Fiter Bajramit, e cila është festa që vjen si shpërblim pas muajit të shenjtë të Ramazanit. Festa e Bajramit...

Dashamir Shehi uron besimtarët myslimanë: Qofshin pranuar sakrificat, lutjet dhe veprat tuaja

Dashamir Shehi, kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar i cili fitoi një mandat deputeti në siglën e PD në zgjedhjet e 25 Prillit ka...

Monika Kryemadhi uron besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re

  “Dua t’ju uroj të gjithë shqioptarëve pas një muaji stërmundimesh ëpr të shlyer të gjtiha mëkatet e jetës, sot është dita e krijimit të...

Berisha uron besimtarët myslimanë në krah të bashkëshortes: Lutemi që i gjithëfuqishmi të pranojë sakrificën

Ish-kryeministri Sali Berisha krah të shoqes Liri Berisha ka uruar besimtarët myslimanë për kremtimin e Fitër Bajramit. Berisha shkruan se duhet të lutemi nga...

Anashkalon Komisionin Hetimor, Meta urim për besimtarët myslimanë: Vazhdojmë festën

Nga selia e komunitetit mysliman të Shqipërisë, presidenti Ilir Meta ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët myslimanë në festën e Fitër Bajramit. Meta...

Vjosa Osmani uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin: Esenca e kësaj feste është solidariteti

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka uruar besimtarët myslimanë në festën e Fitër Bajramit. Osmani shkruan se esenca e kësaj feste është solidariteti ndaj...

U tha se ishin ndarë pas dasmës, Fisnik Syla reagon për herë të parë për Bajram në lidhje me Fjollën

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, nuk ka qenë aspak aktive në rrjetet sociale këto kohë. Por pavarësisht kësaj, lajmet për të nuk kanë të...

Lulzim Basha uron besimtarët mysliman për Fiter Bajramin: Agjërim të pranuar

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një dalje publike për mediat ka uruar të gjithë besimtarët mysliman për festën e Fiter...

Latest news

- Advertisement -spot_img